Grafik Tasarım Kursuları

İnternet çağının bize kazandırdıkları özelliklerden biride kaçınılmaz yaratıcılıktır. Hayatımızın her bir noktası insanların yaratıcılığı sayesinde bu hali almıştır. Hayal gücümüzü, yaratıcılığımızı kullanabileceğimiz alanlardan biriside grafik tasarımdan geçmektedir. Bu sebeple bu hızlı çağa yetişebilemek için kendimizi sürekli olarak geliştirmek ve düşünmek yaratıcılığımızı destekleyecektir.

Grafik tasarım; bir mesajı görsel yada yazı yoluyla, hedef kitleye ilgili mesajı iletebilmek adına bir düzlem üzerine yapılan iki boyutlu veya üç boyutlu logo, afiş, billboard, kitap, degi, animasyon, film tasarımı, web site tasarımı, amblaj gibi yaratıcılık gerektiren konularda tasarım oluşturulmasıdır.

 

Grafik Tasarım Kursunun Faydaları

Bu kursun en önemli faydalarından biri kariyer veya kişisel bakımdan katkı sağlamaktır. Kariyer aşamasında iş hayatınızda daha iyi yere ulaşma veya kendi işinizi kurma fırsatları açısından sizlere katkı sağlamaktadır. Kişisel bakımdan kişide varolan yeteneklerini fark etme aşamasında görsel ve zihinsel yönden farklılık yaratma açısından oldukça fayda sağlayacaktır. En iyi grafik tasarım kursu bu eğitimden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen kurslardan biri olan grafik tasarım kursu eğitim kalitesi ve uygun fiyatlarıyla Weeb Akademi’de!

 

Grafik Tasarımın Alanları

Hayatımın her bir noktası aslında bir grafik tasarım ürünüdür. Grafik tasarımcılar genelde logo tasarım, kartvizit, broşür, el ilanı, basılı reklamlar, kartpostal, şirket antetli kağıdı ve zarfı, kitap, katalog, ambalaj tasarımı, tebrik kartı ve davetiyesi, Facebook, Twitter, Google+ gibi sosyal medya için görsel tasarımları, web sitesi tasarımı, web reklamları ve grafik öğeleri gibi projeler üzerinde çalışırlar. Tüm bu örneklere baktığımızda grafik tasarımcı için herhangi bir sektör kısıtlaması bulunmamaktadır. Ancak tasarımcının kendini geliştirmesi ve daha iyi ifade edebilmesi açıcından reklam ajansları veya grafik atölyeleri tasarımcılar için en uygun çalışma ortamlarıdır.

Tüm bu çalışma ortamlarının yanı sıra grafik tasarım size serbetst çalışma(freelance) ortamı da sunmaktadır.

 

Grafik Tasarım Kursu İçeriği

Grafik tasarım kursumuzda başlıca 4 tasarım programı gösterilmektedir. Bunlar;

  1. Adobe Photoshop: Adobe Inc.'nin Windows ve macOS için geliştirip sunduğu piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır.
  2. Adobe Illustrator: Adobe firmasının geliştirdiği vektörel çizim yazılımıdır. Dosya biçimleri: AI, SVG, EPS ve PDF Gelişmiş vektörel çizge çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator, QuarkXPress'in de olduğu gibi endüstri standardıdır.
  3. Adobe Indesign: Adobe firmasının ürettiği, çok yönlü bir masaüstü yayıncılık yazılımı. Firma içi kod adı olan K2 olarak da bilinir. Baskı, tablet aygıtlar ve diğer ekranlar için sayfa tasarımları yapılmasına olanak sağlar.
  4. Corel Draw: Corel Corporation tarafından üretilen CorelDRAW 1989 yılında kullanıcılarla tanışan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır, tasarımcıların, grafikerlerin ve profesyonel sanatçıların çalışmaları için tasarlanmıştır. CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır. 

 

Grafik Tasarım Kursu Eğitim Süresi

Weeb akademi grafik tasarım kursunun eğitim süresi haftada tek gün 4 saat olmakla beraber 10-13 hafta arasında değişiklik gösterebilmektedir.

 

Grafik Tasarım Kursu, İstanbul Grafik Tasarım Kursu, Pendik Grafik Tasarım Kursu, Weeb Akademi

Paylaşımlar

1