3D Studio Max Nedir?

Teknolojinin gelişimi, insanın hayal gücünü kullanabilmesine de imkân verecek çeşitli alanları ve olanakları ortaya çıkarmıştır. Birçok meslek ve ilgili alanlarda hayal gücü, işin bir parçası olarak kullanılır. Gelişen teknolojinin kullanılması ve ortaya çıkan yenilikler, bilgisayarlar aracılığıyla ortaya çıkarılan simülasyonları ve modellemelerin  de önünü açmıştır. Bugün, modellemeler ve simülasyonlar mevcut somut ya da soyut ürünün, konunun bilgisayar aracılığıyla işlenerek basit bir örneğini oluşturur. Modelleme işi ayrıca kendine ayrı bir alan oluşturarak önemli bir sektör oluşumunu da sağlamıştır.

3D Studio Max Nedir?

3ds max olarak bilinen tam açık ismiyle 3D studio max programı Autodesk adında bir şirket tarafından tasarlanıp, geliştirilip kullanıma sunulan bir bilgisayar programıdır.

Üç boyutlu modelleme teknolojisinin en başında gelen programlar arasında yer alan 3D studio max programı son dönemlerde daha da yaygınlaşmaya başlamıştır. 3D studio max programı pek çok alanda kullanılmaktadır. En çok da üç boyutlu olan hemen her türlü modelin oluşturulmasında, hareketli ileri düzey animasyonlarda da kolaylıkla kullanılabilmektedir.

3D Studio Max Nerelerde Kullanılır ?

3Ds Max, endüstriyel tasarım, oyun, sinema, mimari mekân tasarımı gibi pek çok alanda kullanılacak bir niteliğe sahiptir.  Max, modelleme, animasyon, karakter yaratımı, oyun tasarımı, sinema endüstrisinde basit ya da karmaşık grafiklerle istenilen görüntüyü kullanıma hazırlar. 3Ds Max programı geliştirilen versiyonlarıyla birçok alanda kullanılmak üzere kendi pazar yarışında iddiasını sürdürmektedir.

Weeb Akademi’ de 3D Studio Max :

Üç boyutlu tasarımla uğraşan mimarlar, mühendisler, reklam ve filmle uğraşan tüm animatörler.3D Studio Max programında 3 boyutlu modeller oluşturabilir ve modellerinize hareket verebilirsiniz. Haftada tek gün dört saat olan 3Ds Max kursu eğitim süresi 10 ile 13 hafta arasında değişmektedir. Kurs sonunda Matric üzerinden akademi puanlarınıza bakılacaktır. Barajı geçen öğrencilerimiz ISO 9001 onaylı kurum sertifikası alabileceklerdir. Barajı geçememe durumunda ücretsiz grup tekrarı hakkınız bulunmaktadır.

3D Studio Max kursu hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Bütün Kurslar Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Paylaşımlar

1