Yazılım Uzmanlığı Nedir?

Weeb Akademi olarak profesyonel anlamda yazılım dili ve uzmanlığı kursları vermekteyiz. Firmamız sadece eğitim odaklı çalışmayıp, aynı zamanda yazılım yapan bir firma olduğu için ileriki süreçlerde hayatınızda oluşan iş bulamama problemlerini çözüme kavuşturacaktır. Yapacağımız yazılım eğitimleri temelden başlamaktadır. Bu yüzden öğrencilerden yazılım hakkında bilgi sahibi olanların bile temel bilgileri dikkatli bir şekilde dinlemesi tavsiye edilmektedir. Yazılım hakkında bilgisi olmayan kişilerin yazılım uzmanlığı kursu ile temelden eğitim verileceği için kaygılanmaması gerekmektedir.  Firmamız yazılım işi yaptığı için öğrencilere örnek olarak sunabileceği matic yazılımı bulunmaktadır. Bu sistem ile öğrencilerin bilgileri devamsızlıkları, kısacası öğrenciler hakkında bütün bilgilerin arşive alındığı bir yazılım sistemidir. Haftanın bir günü ve 4 saat şeklinde verilecek yazılım uzmanlığı kursu 24 hafta ile 28 hafta aralığında sürmektedir.  Firmamız tarafından yapılan araştırmalar neticesinde en iyi öğretme yöntemleri arasında bir dersin haftanın tek günü işlenmesi gerektiği ile ilgili araştırmaları neticesinde eğitimlerimiz haftanın 1 günü verilmektedir. 

Kurs tamamlandıktan sonra kendini yetersiz hisseden öğrencilere devamsızlık ve ödev konusunda sıkıntısı bulunmayan öğrencilere açılacak bir sonraki kursta bu eğitimler ücretsiz bir şekilde verilecektir. Ayrıca yazılım uzmanlığı kursu bitince geliştirmiş olduğumuz matric sistemi üzerinden akademi puanları incelenerek barajı aşan öğrencilerimize ISO 9001 onaylı sertifika verilecektir.  Barajı geçemeyen öğrenciler için ise ücretsiz grup tekrarı yapılacaktır. Kurslarımızda her hafta farklı konuları işlenerek sizlere en iyi yazılım uzmanlığı eğitimi verilecektir.

 

Yazılım Uzmanı Kimdir?

Yazılım uzmanı; bağlı olarak çalıştığı kurumun ihtiyaçlarına göre araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan, yazılım programları tasarlayan kişidir. Bilişim çağının getirdiği teknolojik gelişmelere bağlı projeler üretir.

 

Yazılım Uzmanı Ne İş Yapar Görevleri Nelerdir?

Mobil cihazlarda, bilgisayarda ya da yazılım kullanılan farklı ortam içerisinde sistem geliştirmek. Söz konusu ortamlarda yazılım tasarlamak. Yazılım ve sistemlerin geliştirilmesini sağlamak. Yazılım ve sistemlerin tasarımından bakımına, test edilmesinden değerlendirilmesine kadar olan tüm aşamaları takip etmek ve kontrol altında tutmak. Teknolojinin gelişmesiyle değişen yazılım sektörüne ayak uydurmak için sürekli araştırma yapmak,İşletim sistemleri kurmak, yazılımların hatasız çalışması için çözümler üretmek.

 

Yazılım Uzmanı Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yazılım uzmanlığı için üniversite eğitimi şart değildir. Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği ya da Yazılım Mühendisliği gibi alanlarında eğitim almak, daha donanımlı bir yazılım uzmanı olmanızı sağlar. Özel kurum ya da kamu kurumlarında verilen kurslardan faydalanarak sertifika sahibi olabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Yazılım Uzmanlarının Bilmesi Gereken Teknik Bilgiler ve Nitelikler Nelerdir?

Teknolojilerin yerli olarak üretilmesinde birincil rol oynayan yazılım uzmanlarında aranan nitelikler şunlardır. Yazılım alanında kendini geliştirmiş olmak. Teorik bilgiyi öğrenme amaçlı çeşitli dersler almak ve kurslara katılmak.İyi derecede SQL, HTML5, Javascript, Asp.net gibi programları kullanabilmek. jQuery, XML, SOAP, JSON ve WCF konularında bilgi sahibi olmak. Uygulama geliştirebiliyor olmak. Çok katmanlı sistem ve yazılım mimarisi konusuna hakim olmak.Analitik düşünebilmek, uygulamalar ile dokümantasyon oluşturabilmek ve sorumluluk sahibi olmak ve çözüm odaklı çalışmalar yürütebilmek. Yazılım uzmanı denildiğinde akla gelen ilk konu programlama dilleridir. Ancak başarılı bir yazılım uzmanı bundan fazlasını bilmek zorundadır. Yazılım geliştirici olarak en temel bilgi algoritma, mantık becerilerinin yüksek olması temel unsurlardandır.

Ülkemizde yazılım geliştirme konusunda yeterli türkçe kaynak olmadığını da düşünürsek ingilizce öğrenilmesi gereken bir dildir. Programcıların resmi dili ingilizcedir.  Firmamız en uygun eğitim ve kursları ile yazılım konusunda yüksek bir donanıma sahiptir. Bu eğitimleri ve yazılım uzmanlığı kursu özel ve tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Ayrıca yazılım uzmanlığı kursu fiyatları piyasa standartlarıda verilmektedir. Bu kurs ve eğitimler akıcı ve pratik yollar ile öğrencilere aktarılarak öğrencilerin başarılı olması sağlanmaktadır.

 

Yazılım Uzmanlığı Kursu, Weeb Akademi

Paylaşımlar