Web Tasarım Nedir ve Nasıl Yapılır?

İçinde bulunduğumuz dijital çağ sebebiyle daha da önem kazanan web siteleri günlük olarak birçok alanda bize yardımcı olmaktadır. Gerek bir kurum araştırmasında gerekse edinmek istediğimiz bilgileri bize sunmaktadır. Her şeyden önce eğer kurumsal bir firmaysanız web siteniz olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Daha fazla müşteri profili oluşturmak ve insanlara güven aşılamak için profesyonel bir web sitenizin olması gerekmektedir. Bunun için grup firmamız olan Weeb Tasarımdan kurumsal web sitesi için destek alabilirsiniz. Hal böyle olunca web tasarımın ne olduğu ve nasıl yapıldığı insanlar tarafından merak edilmekte.

 

Web Tasarım Nedir?

Kişi ya da kuruluşların tanıtmak için yapılan, belli bir amaç ve prensipler rehberliğinde özel olarak tasarlanarak, görsel boyuttan çıkıp tarayıcıların okuyabileceği HTML diline çevrilmesine nedir. Web sitenizin Google aramalarında görünmesi için gerekli SEO çalışmalarını yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde Google aramalarında görünme olasılığınız oldukça azdır. Bu alanda sunmuş olduğumuz web tasarım ve seo uzmanlığı kurslarımıza katılım sağlayabilirsiniz. Sunduğumuz web tasarım kursu fiyatları ve seo uzmanlığı kursu fiyatları oldukça uygundur.

 

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

  1. Projelendirme

Talep ve düşünceler doğrultusunda ortaya çıkan verilerle birlikte web tasarım amacı, hedefi, yöntemi, uygulama adımları ve beklentiler belirlenmelidir.

  1. Grafik Çalışması

Projelendirme adımından sonra ortaya çıkan sonuçlar dahilinde gerekli görsel çalışmalar ve site tasarımı yapılmalıdır.

  1. HTML / CSS Kodlama

Ortaya çıkan tasarım sonucunda bu tasarımı HTML ve CSS kullanarak gerekli renk, font, boyut ve konumlandırma gibi işlemleri sağlayabilirsiniz.

  1. İçerik Yönetim Sistemi

Belirli bir programlama diliyle oluşturulmuş bu sistemi sitenize dahil ederek veri tabanı kullanımı sayesinde kolaylıkla veri giriş işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Bu madde için ister bizim sunmuş olduğumuz Weeb Admin panelini kullanabileceğiniz gibi uzman eğitim kadromuzla sunmuş olduğumuz yazılım uzmanlığı kursuna da uygun fiyatla kayıt olabilirsiniz.

  1. Test

Tüm işlemlerin bitmesi sonucunda sitenizi yayına almadan önce teste tabi tutmanız gerekmektedir. Bu teste hem yazılımınızın hem de tasarımınızın düzgün bir şekilde sorunsuz olduğuna emin olmalısınız.

 

Web Tasarım Kursu, Grafik Tasarım Kursu, SEO Uzmanlığı Kursu, Yazılım Uzmanlığı Kursu

Kurumsal Web Sitesi

Paylaşımlar