Autocad Nedir ve Ne İşe Yarar?

Auto Cad Kursu

Akademimizin bünyesinde verdiği eğitimler sayesinde uluslar arası alanda en çok kullanılan ve bilgisayar destekli olan 2 boyutlu çizim programına tam anlamı ile hakim olacaksınız. Ayrıca bünyemizde vermiş olduğumuz auto cad kursu sayesinde birçok çizim ve modelleme tekniğini öğrenerek yapılacak işlere bağlı olan programlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Auto cad programı özellikle inşaat ve sanayi alanlarında sıklıkla kullanılan bir programdır. Makine mühendisleri, inşaat mühendisleri, peyzaj çalışmaları ile ilgilenenler, mimarlar,  iç mimarlar, teknikerler ve bu alanlarda hizmet veren birçok kişinin kullandığı önemli bir bilgisayar programıdır. Kurumumuzun verdiği auto cad kursu eğitimindeki temel amaç programın bütün özelliklerini öğrenerek kullandığı sektörlerde önemli işler yaparak iyi bir meslek edinmektir. Eğitim programımız konuları temelden anlatıp öğrencilere aktaracağı için bu çalışmalar konusunda herhangi bir bilginizin olmaması herhangi bir probleme sebep olmamaktadır.

 

Auto Cad Kursu Detayları

Kursumuzun eğitim süresi haftanın bir günü ve toplamda 13 haftadan oluşmaktadır. Haftanın bir günü 4 saatlik eğitim öğrenme açısından en faydalı yöntem olduğu için tercih edilmektedir. Yaptığımız çalışmalar ile kurs sonunda kendini yeterli bulamayan öğrencilerimizin devamsızlık bilgilerine bakılarak ödevlerini tamamlamışlar ise sonraki açılacak kursumuza ücretsiz bir şekilde alınma hakları olacaktır. Vermiş olduğumuz auto cad kursu  tamamlandıktan sonra belirlemiş olduğumuz barajı geçen öğrencilerimize ISO 9001 sertifikası verilmektedir. Firmamız  birçok şirket ile yazılım konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu sebeple şirket ve firmaların personel ihtiyacı olduğu takdirde bizimle iletişime geçerek personel ihtiyacından bahsetmesi ile eğitim verdiğimiz öğrencilerimizi bu şirketlere önerip, öğrencilerimizi iş sahibi yapıyoruz. Ayrıca kursumuz hakkında ön bilgi almak için auto cad kursu eğitimine misafir olarak katılabilirsiniz. Bu kurslara auto cad programının kullanıldığı sektörlerde ihtiyaç duyulan profesyonel biri olmak için ve programı daha iyi kullanabilmek için ilgili bireyler katılabilir. Sunmuş olduğumuz bu hizmette auto cad kursu fiyatları oldukça uygun olduğu için birçok kişi bu eğitime katılma talebinde bulunmuştur.

 

Auto Cad Nedir?

Auto cad programı ilk olarak 1980 yılında Amerika merkezli Autodesk firması tarafından geliştirilmeye başlanmış, günümüzde de yaygın olarak kullanılan bir bilgisayar destekli tasarım programıdır. Dünya üzerinde ilk vektör tabanlı çizim programlarından olan Atuo cad  ile tamamlanan çizimler, çözünürlükten bağımsızdır. Böylece çizim, görüntü kalitesi bozulmadan rahatlıkla büyütülüp küçültülebilir. Auto cad programıyla çizimin yapılma amacına bağlı olarak iki boyutlu veya üç boyutlu çizimler kolaylıkla yapılabilir. Dünya üzerinde kabul görmüş teknik resim formatlarının başında gelen dwg, auto cad programının resmi dosya uzantısıdır. Yine auto cad tarafından geliştirilen dxf uzantılı dosyalar sayesinde, yapılan çizimler başka cad programları ile etkileşimli olarak kullanılabilir.

 

Auto Cad  Ne İşe Yarar?

Auto cad, her türden kullanıcının üç boyutlu ve iki boyutlu tasarım yapması için kullanılan gelişmiş bir bilgisayar destekli tasarım programıdır. Kullanıcılar, auto cad programını kullanarak çalışma alanlarına bağlı olarak bir binanın planını yapabilir, üretimi yapılacak bir makine parçasını çizebilir, dekorasyonu yapılacak bir odanın modelini bilgisayar ortamında tasarlayabilir. Kullanıcılara esnek ve özelleşebilen tasarım imkanı sunan auto cad programı ile tasarımlar mühendislik yaklaşımı ile yapılabilir. Auto cad programı, darbe ve yüke maruz kalacak tasarımların analiz ve simülasyonunun yapılmasına da olanak verir. Kullanıcılar, Auto cad programını kullanarak sonlu elemanlar analizi ve benzeri metotlar ile hazırladıkları tasarımın mukavemet analizlerini yapabilirler. Analizler sonucu tasarımın zayıf ve kuvvetli yanları görülerek; yüksek gerilim altında kalan bölgeler güçlendirilir, daha az gerilim altında kalan alanlar da inceltilerek minimum malzeme masrafı, maksimum dayanım sağlayacak optimum tasarımlar elde edilebilir.

 

Autocad Kursu , Weeb Akademi

Paylaşımlar

Bilinen bir diğer adı da UNIGRAPHICS olan Siemens NX programı hızla sektörlerde

Devamını Oku
1