Revit'in Gelişimi ve Avantajları

Mimar ve inşaat mühendislerinin kullandığı 3 boyutlu çalışmaların ve 2 boyutlu çizim modellerinin olduğu inşaat çalışmalarının tasarlandığı programdır. Tasarım ve projeler bu program ile yapılmaktadır. Sunduğumuz revit kursu sayesinde bilgi donanımızın dünya standartlarında bir program uzmanı olmanızı sağlayacaktır. Bu kursa özellikle mimar ve iç mimari çalışmalarda faaliyet gösteren bireyler ve inşaat mühendislerinin yanı sıra sektörde tecrübe kazanmak isteyen kişiler katılabilirler. Eğitimimiz temel bilgiler ile başlayıp bütün detayları ile anlatılmaktadır. Bilgisayar destekli tasarım alanlarında en fazla tercih edilen ve kullanılan programlardan biri olan Autocad programını geliştiren Autodesk şirketi tarafından oluşturulup geliştirilen oldukça tercih edilen bir programdır. Revit programı üzerinde ilk olarak 1999 yılında güncellenip geliştirilen ve cad  programları üzerinde çalışan bir grup yazılımcı  tarafından hazırlanan ve 2000 yılında ilk sürümü Revit Building adıyla piyasaya çıkarılan bir programdır. Programın öğrenilmesi için revit kursu oldukça gereklidir.  İlk sürümlerinde mimarlar ve inşaat mühendislerinin kullanımının amaçlandığı Revit programı ile geometriye bağlı olmadan parametrik üç boyutlu yapı tasarımları için etkili çözümler sunmuştur.

 

Revit  Programının Geliştirilmesi

Revit programının kullanıcılarına sunduğu parametrik modeller ile tasarımların boyut büyüklüklerinin değil birbirleriyle olan oran ilişkilerinin önemi artmış, böylece hazırlanan tasarımların kolay ölçeklendirilir olması sağlanmıştır. Sunduğumuz revit kursu fiyatları oldukça uygundur. Ayrıca 2000 ile 2002 yılları arasında 4 sürüm geliştiren Revit Technology şirketi 2002 yılında Autocad gibi gelişmiş cad programlarının da sahibi olan Autodesk firması tarafından satın alınmış ve ismi Revit Architecture olarak değiştirilmiştir. 2013 yılında Autodesk firması tarafından programa diğer mühendislik ve tasarım disiplinlerinin eklenmesiyle yeniden isim değişikliğine gidilerek programın ismi günümüzde de geçerli olan Revit olarak belirlenmiştir. Autodesk Revit, inşaat mühendisleri, mimarlar, tasarımcılar ile elektrik, mekanik ve sıhhi tesisat ile uğraşan mühendisler tarafından yaygın olarak kullanılır. Autodesk Revit programıyla yapı ve yapı bileşenleri üç boyutlu olarak tasarlanabilir. Model veri tabanında bulunan 2D elemanların çizimleri ve açıklamaları kullanılabilir. Revit bir yapının yapımında etkili olarak kullanılmasının yanı sıra o yapının tüm yaşamı boyunca planlamasının yapılmasında da kullanılır. Programında profesyonel bir şekilde kullanılması için revit kursu katılması gerekli olan bir eğitim sürecidir. Konseptin hazırlanması, inşaat ve ömrünü doldurduktan sonra yıkım planı Revit ile yapılabilir.

 

Revit Programının Avantajları

Revit programı ile yapı bilgi sistemi sayesinde proje ile ilgili belge ve bilgiler otomatik olarak alınabilir. Metraj listeleri, kesitler, görünüş ve paftalar, görünüşler revit programı ile hızlı ve pratik bir biçimde elde edilebilen mimari öğelerdir. Tasarım ve tasarıma bağlı bilgilerin aynı veritabanından kontrol edildiği Revit programında yapılan bir değişiklik ilişkili olan tüm alanların otomatik olarak değiştirilmesine olanak sağlar. Revit programı , dokümantasyon sürecinde de kullanıcıların yükünü oldukça hafifletir. Otomatik çıktılar ve anlık değişimler sayesinde projelerde oluşabilecek kullanıcıdan kaynaklanan hataları minimuma indirir. Böylece Revit ile hazırlanan belgelerde hata ile karşılaşma ihtimali düşeceği için zaman ve maliyetten tasarruf sağlanmış olur. Standart cad programlarında her aşamada kullanıcı tarafından hazırlanan tasarımın aksine Revit programı ile tek noktadan girilen değerler ile pek çok türde çıktı alınabilir. Üç boyutlu kat planlarının çizimi, hazırlanan tasarımların kesitlerinin alınması, metraj hazırlanması ve hatta arazi modelleme işlemleri de Revit kursu ile etkili bir biçimde hazırlanabilir. Revit programı ile hazırlanan 3D tasarımların ile etkili bir biçimde görselleştirmesi yapılabilir. Eklenti desteğine de sahip olan Revit vray ve lumion gibi sık kullanılan eklentiler ile uyumlu çalışır.

Revit Kursu, Weeb Akademi

Paylaşımlar

Bilinen bir diğer adı da UNIGRAPHICS olan Siemens NX programı hızla sektörlerde

Devamını Oku