Nasıl Bilgisar İşletmeni Olurum ?

Günümüzde birçok işlem artık online olarak bilgisayar ve mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor. Kamu daierelerinde de durum bundan farksız değil artık. Bütün işlemler bilgisayar üzerinden yapılmakta.

Kamu dairelerinde iş sahibi olmak isteyenlerin ise sahip olması gereken sertifikalar arasında neredeyse ilk sırada Bilgisayar İşletmenliği Sertfikası yer alıyor. Personel alımları dahilinde adayların bilgisayar kullanımlarının ne derece olduğunu görmek için isteniliyor bu belge. Sertifikanın adaylara bilgisayar kullanımına yönelik beceri, kabiliyet ve niteliğini gösterme, ilgili alanda eğitim almış olma ve bu eğitimi başarı ile geçme durumu, kişisel bilgileri gösterme ve özgeçmişi zenginleştirme gibi birtakım sağlamış olduğu faydalar bulunmakta.

Bu sertifakayı alması ise oldukça kolay : MEB onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası temel bilgisayar kullanımı, Office programları ve diğer bazı programların eğitimini içeren kurs sonucunda alabilirsiniz. Kurs bitiminde MEB'nın düzenlemiş olduğu sınava katılarak MEB Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifkasına sahip olabilir, kamu dairelerine rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası Nasıl ve Nereden Alınır ?

Konuyla ilgili en çok merak edilen soru ise budur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onay verilen bilgisayar sertifikası almak için Weeb Akademi'ye başvurmanız yeterli olacaktır. Weeb Akademi Bilgisayar İşletmenliği kursuna daha önce hiç bilgisayar kullanmamış olsanız dahi rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz. Eğitimler sıfırdan bilgisayar kullanımını öğrenmek ve bu şekilde ilerlemek üzerinde düzenlenmiş ve öğrencilere verilmektedir. Haftada tek gün 4 saat şeklinde ilerleyen eğitimler sonunda; Weeb Akademiye ait  ISO 9001 ve  ISO 10002 onaylı sertifikanızı alabilir. Dilerseniz MEB düzenlemiş olduğu sınava katılarakta, MEB onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertfikanızı alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Bilgisayar İşletmenlik Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşımlar

1